WWW.KOSHERDELIGHT.COM - GLOBAL JEWISH DIRECTORY WITH NEWS AND INFORMATION, TRAVEL, EDUCATION, PARENTING, HOLIDAYS AND MORE   כושר דילייט - מגאזין יהודי באינטרנט הכולל חדשות ומידע יהודי גלובלי. המגאזין כולל: בתי חב"ד, בתי ספר יהודיים, אוכל כשר ומסעדות כשרות, מקוואות, חינוך ועוד

   

Kosher Restaurants

Kosher Hotels

Synagogues

Kosher recipes

Mikvah

Jewish Holidays

KOSHER RESTAURANTS

KOSHER HOTELS

SYNAGOGUES

KOSHER RECIPES

MIKVAOT

JEWISH HOLIDAYS

                          ב"ה   
KOSHER DELIGHT - YOUR JEWISH ONLINE MAGAZINE!

Bullet Home
Bullet
SITE INDEX
BulletJEWISHKD.COM
Bullet
DONATE 

KOSHER
BulletKosher restaurants
   Around the World!
BulletKosher Hotels
Bullet
Kosher Recipes 

BulletVegetarian Restaurants
Bullet
Updates from the
   Chief Rabbinate of
   Israel

BulletKosher Alcohol Updates
Bullet
Kashrut Authorities
BulletKosher Products Lists

Bullet
Kashrut Comments

BET DIN OUTSIDE ISRAEL
BulletInternational Directory of Rabbinical Courts

SHABBAT
BulletCandle Lighting Times
   for Shabbat & Holidays


NEWS
Bullet
News & Media


JEWISH STUFF...
BulletJewish Simcha
BulletJudaism, Spiritualism,
   Opinions and more

Bullet
Jewish Communities
   Around the World

Bullet
Parashat
   HaShavuah
   
Bullet
Jewish Holidays
Bullet
Synagogues
Bullet
Mikvaot
Bullet
Chabad Houses
Bullet
Aish HaTorah
Bullet
Young Israel  
Bullet
NCSY
Bullet
B'nai Akiva
Bullet
Hillel
BulletThe Holocaust


PARENTING
BulletParenting
BulletJewish Camps
BulletKids
Bullet
Babies


HEALTH
Bullet
Jewish Hospitals
Bullet
Your Health
Bullet
Do not Abuse
    Drugs and Alcohol


FRIENDS ON 4
BulletOur Pets
BulletThe Dog Trainer: Q & A
BulletThe Veterinarian Corner
Bullet הטסת כלבים
Bullet כלבים: עכשיו הדיאטה
Bulletהיצלנו את לוקה


BulletInsurance New!
BulletQuestions & Answers
Bullet
Links


BulletCONTACT US!  


 
 
  KD MAGAZINE! 
יום שישי י"א באייר תשס"ה, 20 במאי 2005
 
 

?האם נישואין נקבעים משמים
מאת הרב יהושוע הכט
אודות הכותב

באחד הסמינרים האחרונים שקיימתי בעניין נישואין, קבוצה של זוגות צעירים שוחחה על הרעיון הבא: כאנשים דתיים אנו מאמינים שנישואין הם דבר שנקבע לנו משמים. ארבעים יום לפני ההתעברות, הנפש מתכוננת למסעה הרוחני ומוחלט משמים יופיו של התינוק, חכמתו וכישרונותיו. בנוסף, מוכרז מי המיועד או המיועדת לנפש זו.

למשתתפים בסמינר היתה שאלה: אם הנישואין הם אכן, כפי שהוסבר מעלה וכפי שמפורט בקבלה, ששני החצאים של נפש אחת מתאחדים תחת החופה מדוע כדי לשמור על חיים של שלום ואחווה, אהבה וחברות נדרשים מאמצים כה רבים? מדוע אנו חייבים להפעיל כל כך הרבה אנרגיה על מנת להשיג משאלות אלו ונישואין בריאים?

תשובתי לאותם שואלים היתה שנישואין אינם גמול או פרס. כאשר אנשים מתחתנים אין זה אומר שהם חצו את  קו הגמר אם בכלל, זוהי רק תחילתו של המירוץ. נישואין הם משימה, עבודה במשרה מלאה. הם אמנם עבודה שנעשית מאהבה, אך עדיין זו עבודה.

נכון שאנו יכולים למצוא בני זוג שמאוהבים זה בזו עוד מילדותם וההתרגשות, הזוהר, ההתאהבות השגעונית והאהבה ביניהם נמשכים כל חייהם, ללא מאמץ רב. מסיבה כלשהי זוגות אלה הם מאוד בולטים ונראים-לעין ומתקבל הרושם  שהם מהוים כ- 10% מכלל הזוגות הנשואים בעוד שלמעשה, מספרם מזערי וקרוב יותר ל- 2% מכלל הנישאים.

רוב האנשים צריכים לעבוד כדי להצליח בנישואיהם. אחת התפיסות המוטעות לגבי נישואין היא שעבודת הטיפוח של נישואין מאושרים מחולקת 50% - 50%. למעשה, נישואין דורשים 100% מכל אחד מבני הזוג. שני הצדדים חייבים להפנות את האנרגיה שלהם לטיפוח הנישואין כדי שהם יהיו מאושרים.  ולא די בכך, אנשים חייבים להכיר בכך שבניגוד לדימוי שזוגות נשואים מציגים לעולם, רובם נמצאים בקטיגוריה של ה- 98% המוזכרים מעלה, הצריכים להתאמץ רבות למען הצלחת נישואיהם.

החדשות הטובות הן שכדרכם של נישואין, לעיתים האתגר והחשיבה החדשנית הנדרשים לשימור הנישואין, הם-הם המהנים ביותר.

נתקלתי במאמר על זוג שהיה נשוי זמן-מה, אך בני הזוג הרגישו שהנישואין נמאסו עליהם. הם לא הסתדרו טוב ביחד. הבעל החל בחשאי לחפש לו בת-זוג אחרת. גם האשה חיפשה בחשאי בן-זוג אחר. במשך הזמן שניהם מצאו אנשים חדשים דרך האינטרנט. כל אחד מהם מצא של"חבר" או ה"חברה" מהאינטרנט ולהם יש אותן תשוקות, הנאות ומטרות. בהתרגשות של היחסים החדשים והסודיים הם הקדישו ליחסים האינטרנטיים את המיטב שבהם ללא רתיעה נפשית ומעצורים.

יום אחד, לאחר קשר ארוך מספיק עם ה"חברה" מהאינטרנט, הבעל קבע עימה פגישה לראות אותה ולתכנן את עתידם. הם קבעו להיפגש במקום שקט ואף הסכימו על סימנים מיוחדים כדי שיוכלו לזהות זה את זו. דמיינו את הפתעתו דמיינו את הפתעתם כאשר הסתבר שחברתו מהאינטרנט היא בעצם אשתו!

איזה סיפור מרתק! מה התכיפות בה אנו רואים סימן ברור שכזה האומר "קח את האנרגיה שלך ואת מאמציך והשתמש בהם לשיפור היחסים שלך עם אשתך שעימה יש לך מטרות משותפות, צרכים משותפים, ואשר עימה חלקת פעם את אותה חיוניות?"

כל אחד מבני זוג אלה עדיין חיפש ועדיין נמשך בדיוק לאותם דברים אליהם נמשך כאשר הם נפגשו לראשונה. כמה עצוב שהם לא הקדישו את אותה חיוניות כדי לשפר את נישואיהם ולהוסיף להם תבלינים ובמקום זאת, בחרו לחפש אחר תחליפים מחוץ לנישואין.

נישואין בהחלט נקבעים משמים, אבל אנו צריכים לשמור עליהם ולהבטיח שישארו בריאים ומאושרים. אותם דברים שמשכו אותנו לבן-הזוג שלנו בתחילה עדיין שם, אם אנו רק טורחים לחפש אותם ולשמור על חיותם.

 תרגמה מאנגלית: רחל אוריאן


 

 

 
     
 
 
KOSHER DELIGHT - YOUR JEWISH ONLINE MAGAZINE! כושר דילייט - מגזין החדשות והמידע מהעולם היהודי ומישראל, כולל מסעדות כשרות, בתי כנסת ועוד ועוד

Zikit Translation Services

ZIKIT TRANSLATION SERVICES , שירותי תירגום, שרותי תירגום, שירות תרגומים, שירות תירגומים, שרות תרגום, תירגום, תרגום, תירגום מסמכים, תירגום תעודות, תרגום טכני, תירגום טכני, תרגום, תרגומים מעברית לאנגלית, תרגומים מאנגלית לעברית, תרגום עברי אנגלית אנגלי עברי -  זיקית שירותי תרגום

www.zikit.org


THE HOLOCAUST - THE SHOAH
THE JEWISH HOLOCAUST
THE HOLOCAUST - THE SHOAH
THE HOLOCAUST - THE SHOAH

Advertise with Us!

KD Kosher Recipe Collection
Send us your 
Kosher Recipe!


COMPREHENSIVE WORLDWIDE JEWISH SEARCH: JEWISHKD.COM Comprehensive Worldwide Jewish Search