WWW.KOSHERDELIGHT.COM - GLOBAL JEWISH DIRECTORY WITH NEWS AND INFORMATION, TRAVEL, EDUCATION, PARENTING, HOLIDAYS AND MORE   כושר דילייט - מגאזין יהודי באינטרנט הכולל חדשות ומידע יהודי גלובלי. המגאזין כולל: בתי חב"ד, בתי ספר יהודיים, אוכל כשר ומסעדות כשרות, מקוואות, חינוך ועוד

   

Kosher Restaurants

Kosher Hotels

Synagogues

Kosher recipes

Mikvah

Jewish Holidays

KOSHER RESTAURANTS

KOSHER HOTELS

SYNAGOGUES

KOSHER RECIPES

MIKVAOT

JEWISH HOLIDAYS

                          ב"ה   
KOSHER DELIGHT - YOUR JEWISH ONLINE MAGAZINE!

Bullet Home
Bullet
SITE INDEX
BulletJEWISHKD.COM
Bullet
DONATE 

KOSHER
BulletKosher restaurants
   Around the World!
BulletKosher Hotels
Bullet
Kosher Recipes 

BulletVegetarian Restaurants
Bullet
Updates from the
   Chief Rabbinate of
   Israel

BulletKosher Alcohol Updates
Bullet
Kashrut Authorities
BulletKosher Products Lists

Bullet
Kashrut Comments

BET DIN OUTSIDE ISRAEL
BulletInternational Directory of Rabbinical Courts

SHABBAT
BulletCandle Lighting Times
   for Shabbat & Holidays


NEWS
Bullet
News & Media


JEWISH STUFF...
BulletJewish Simcha
BulletJudaism, Spiritualism,
   Opinions and more

Bullet
Jewish Communities
   Around the World

Bullet
Parashat
   HaShavuah
   
Bullet
Jewish Holidays
Bullet
Synagogues
Bullet
Mikvaot
Bullet
Chabad Houses
Bullet
Aish HaTorah
Bullet
Young Israel  
Bullet
NCSY
Bullet
B'nai Akiva
Bullet
Hillel
BulletThe Holocaust


PARENTING
BulletParenting
BulletJewish Camps
BulletKids
Bullet
Babies


HEALTH
Bullet
Jewish Hospitals
Bullet
Your Health
Bullet
Do not Abuse
    Drugs and Alcohol


FRIENDS ON 4
BulletOur Pets
BulletThe Dog Trainer: Q & A
BulletThe Veterinarian Corner
Bullet הטסת כלבים
Bullet כלבים: עכשיו הדיאטה
Bulletהיצלנו את לוקה


BulletInsurance New!
BulletQuestions & Answers
Bullet
Links


BulletCONTACT US!  


 
 
 

KD MAGAZINE! 
Posted: August 8, 2006 - י"ד באב, תשס"ו

 
 
 
   
  MEMRI - THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE 
About Memri

מראיינים באמצעי תקשורת ערביים: כיצד מראיינים ישראלי  

אבראהים תותונג'י, כתב היומון הלונדוני "אל-חיאת", תאר בכתבת תחקיר כיצד המראיינים הערביים כובשים את זעמם כאשר הם נאלצים לראיין בעלי תפקידים ישראליים.[1] להלן תרגום קטעים מן הכתבה:  

"זקוף, במדי צבא, או בלבוש אזרחי הדור, שקט, דיבורו הגיוני והוא מחייך, דבר המעיד שהוא בטוח בדבריו. הוא מפתיע אותך בשליטתו בשפה הערבית, הוא יודע את דקויות הסכסוכים הערביים [הפנימיים] ומשתמש בכך כאשר הוא מגן על טיעוניו. המערכה שלו מתבטאת בניסיון למשוך את תשומת ליבו של הקריין המראיין אותו לעיני מיליוני ערבים הניצבים מול המרקע. זהו הישראלי הנשקף ממרקעי הטלוויזיה שלנו כדבר שבשגרה...  הישראלי עדיין מפגיז את ערוצי הטלוויזיות בכל השקרים... בתוך תוכו איש אינו רוצה לשמוע את ההבלים של הישראלי, אך המקצועיות מחייבת. זה משחק הדמוקרטיה, [חופש הבעת] דעה ודעתו של האחר שאין מנוס ממנה.  

בנסיבות הדומות למתרחש כעת בלבנון, השדרנים הערביים המראיינים בכיר ישראלי בשידור חי, אינם מקבלים זאת בסבר פנים יפות כפי שאנו חושבים או מסיקים מסימני 'הסבלנות' [שהם מגלים נוכח] השקרים. ערוץ הטלוויזיה 'אל-ערביה', שבניגוד לערוצי החדשות האחרים, נוקט שיטה של  צמצום הנוכחות הישראלית בשידוריו בעיתות שגרה, אינו יכול להתעלם ממנה בנסיבות הנוכחיות. פקידי ממשלה בכירים, דוברי צבא, אנשי צבא, ראשי אוניברסיטאות ואזרחים לכולם ניתנת הזדמנות להתראיין ולהביע 'דעה'.  

... מיי אל-שירביני, קריינית חדשות, המארחת מרואיינים ישראליים, אמרה כי 'המקצועיות מחייבת להעניק להם הזדמנות להביע את דעתם, אולם על הקריין להיות מוכן להביך אותו [את המרואיין] ולהשליכו אל הסמטאות הצרות של שקריו'... שירביני מוסיפה: 'קשה מאוד לשלוט ברגשות, לעתים אני כובשת קול בתוכי שרוצה לומר [למרואיין הישראלי] שתוק, שקרן חצוף'...  אין זאת אחריותו של הקריין בלבד. לרוב, ברגעי משבר ובלבול מאחורי הקלעים, ובשידורים חיים רצופים, יודע הקריין על הריאיון עם אורחו רק דקה אחת לפני כן, דבר המונע כל הזדמנות להכנה מוקדמת. ע'סאן מכחל, עיתונאי ומפיק בערוץ הטלוויזיה 'אל-ערביה" כתב:  'לרוב לא ניתנת לקריינים הזדמנות להתכונן לריאיון עם הבכיר הישראלי'.  

טאהר ברכה, קריין חדשות, מרגיש אותה תחושה ולכן הוא מעדיף שהריאיון יתמקד [בניסיון] לדעת את 'תוכניות הפעולה של הישראלי ולא את דעתו ... אני אישית מעדיף להימנע מריאיון עם ישראלי'. הוא [ברכה] משקיע מאמץ רב לשלוט בתגובותיו לכמות השקרים והתעמולה שמפיץ הישראלי. 'הכרחי לדעתי לא להתמיד בעקשנות לראיין אותו, כדי שלא יוכל להפיץ ברבים את דעותיו'. כאשר הקריינים מראיינים ישראלי הם חשים בכובד המשימה. הם יודעים שמיליוני ערבים הצופים בהם מצפים מהם באותם רגעים להביך את האורח [המרואיין הישראלי] ואפילו 'למוטט' אותו.  

... הקריינים סבורים כי העיתוי הטוב ביותר להבעת 'עמדה אישית אמיתית' הוא השנייה האחרונה לפני סוף הריאיון, שבה הם אומרים משפט בלא שתינתן לישראלי הזדמנות להגיב:  'כמה מלים מנוסחות היטב שבהן אנו חותמים את הריאיון ומבטאים עמדה המצביעה על התנגדותנו לדברים שהוא אמר, על התייחסותנו אליהם כאל שקר ועל הלעג שלנו כלפיהם'.  

רבים אינם יודעים כי הישראלי לא כועס ולא מוטרד. טאהר ברכה אומר: 'הוא [המרואיין הישראלי] יודע שהמראיינים הערביים אינם ניטראליים והוא רגיל להפוך את העובדות על פיהן, אך הוא מרוצה, למרות הכול, מכך שניתנה לו הזדמנות להעביר מסר לאנשים בלבנון ולעולם הערבי במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית שהוא יודע לנהל היטב'".           [1] אל-חיאת (לונדון), 20.7.2006


Read more articles by MEMRI

 
Memri's Website: http://www.memri.org

 

 
KOSHER DELIGHT - YOUR JEWISH ONLINE MAGAZINE! כושר דילייט - מגזין החדשות והמידע מהעולם היהודי ומישראל, כולל מסעדות כשרות, בתי כנסת ועוד ועוד

Zikit Translation Services

ZIKIT TRANSLATION SERVICES , שירותי תירגום, שרותי תירגום, שירות תרגומים, שירות תירגומים, שרות תרגום, תירגום, תרגום, תירגום מסמכים, תירגום תעודות, תרגום טכני, תירגום טכני, תרגום, תרגומים מעברית לאנגלית, תרגומים מאנגלית לעברית, תרגום עברי אנגלית אנגלי עברי -  זיקית שירותי תרגום

www.zikit.org


Best Businesses in Israel

Higher Education in Israel


THE JEWISH HOLOCAUST
THE HOLOCAUST - THE SHOAH

Advertise with Us!

KD Kosher Recipe Collection
Send us your 
Kosher Recipe!


COMPREHENSIVE WORLDWIDE JEWISH SEARCH: JEWISHKD.COM Comprehensive Worldwide Jewish Search